در حال بارگیری...

پالیز ترنس

پالیز ترنس!

با پالیز ترنس دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09035809763

تولید محتوا چیست؟ آیا تولید محتوا برای وب سایت همان نویسندگی است؟

  • توسط مسعود مرادی
  • اکتبر 5, 2019
  • 0 دیدگاه
  • 40 نمایش ها

پاسخ این سوال منفی است. نویسندگی با تولید محتوا برای وب سایت فرق دارد. به طور مثال کلیپ های آموزشی یا کلیپ های طنزی که در اینستاگرام گذاشته میشوند نیز تولید محتوا به حساب می آیند. از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق هر برنامه بازاریابی محتوا مربوط به تحقیق ، استراتژی و تجزیه و تحلیل است ، برخی ممکن است تولید محتوا را “سرگرم کننده” بنامند.

تعریف تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوا فرآیند توسعه و ایجاد دارایی های بصری یا نوشتاری است ، مانند فیلم ها ، کتابهای الکترونیکی ، پست های وبلاگ ، تصاویر سفید یا اینفوگرافیک ها.

این اصطلاح ممکن است به معنای گسترده ای مفید باشد ، اما واقعیت این است که جزئیات تولید محتوا بسته به نوع محتوا متفاوت است.

یک پست وبلاگ معمولاً فقط به نویسنده احتیاج دارد. اما یک فیلم مارک دار ، بسته به مقیاس ، گاهی اوقات به تیم بسیار بزرگتری نیاز دارد ، از جمله نویسنده ، تهیه کننده ، کارگردان ، اپراتور دوربین ، مهندس صدا ، ویرایشگر و احتمالاً بسیاری دیگر در طول فرآیند.

یک کاغذ سفید به نویسنده بسیار متکی است و همچنین به طراحی سبک نیاز دارد ، در حالی که اینفوگرافیک بیشتر به تصویرگر یا طراح خواهد رسید و فقط به نوشتن سبک نیاز دارد.

تولید محتوا یک سیستم است ، نه یک هدف. در واقع تولید محتوا، سیستمی برای ایجاد اطلاعات برای مخاطبان مشخص است و شامل کار کردن با افرادی است که می خواهید با آنها صحبت کنید ، و آنچه را که میخواهید انجام دهید. به همین ترتیب ، استراتژی محتوای شما باید همیشه سیستم تولید محتوای شما را هدایت کند.

هدف از تولید محتوا

اهداف مشترک برای یک سیستم تولید محتوا ایجاد آگاهی ، پیشرو و فروش است. نوع محتوایی که شما تولید می کنید باید یکی از این اهداف را برآورده کند. این برای محتوای نوشتاری ، ویدیو یا تصویر صادق است. این مسئله همچنین در مورد جایی که شخصی آن محتوا – آنلاین یا آفلاین را مصرف کند- نیز صادق است.

نوع محتوایی که شما تولید می کنید نحوه تولید آن را تعیین می کند. شما می توانید محتوا را مطابق با قالب آن تعریف کنید – مانند یک وبلاگ ، مقاله یا یک فیلم. اما تعریف مطالب با اقدامی که می خواهید مخاطب پس از مصرف آن انجام دهد ، مفیدتر است. اگر محتوا را با نتایج آن تعریف کنید ، اندازه گیری آن و درک اینکه آیا این برای شما مفید است ، آسان تر می شود.

در این صفحه انواع مختلف محتوا را توضیح خواهیم داد:

اهداف تولید محتوا

نقش های لازم برای تولید محتوا

قالب های تولید محتوا

برنامه ها

و روش های حل مشکلی که هنگام تولید محتوا باآنها روبرو میشوید.

سه نوع محتوا

سه نوع اصلی از محتوا وجود دارد. آنها محتوای سنگ بنایی ، محتوای دروازه دار و محتوا در حال تکامل هستند.

محتوای سنگ بنایی سعی در پوشش یک موضوع واحد به صورت قطعی دارد. هدف از محتوای سنگ بنایی این است که اغلب به عنوان رهبری فکر می شود. شما آن را تولید می کنید تا اقتدار خود رابا مخاطبان خود برقرار کنید.

محتوای دروازه دار محتوایی است که می تواند برای چیزی مبادله شود (مانند اطلاعات تماس). شما برای برقراری ارتباط با مخاطب ، محتوای دروازه ای تولید می کنید.

تحول محتوا ، جریانی از محتوای تولید شده به طور منظم است. این ممکن است به صورت یک سری پست های وبلاگ ، یا گزارش های منظم خبری یا قسمت های منظم یک برنامه باشد. شما برای ایجاد آگاهی از شما در بین مخاطبان مورد نظر خود ، محتوا در حال تحول تولید می کنید.

چه مقدار از هر نوع محتوا را باید تولید کنید؟

میزان واقعی محتوای مورد نیاز شما برای تولید متفاوت است از شرکت به شرکت دیگر و از صنعت به صنعت دیگر. پاسخ کوتاه این است که می گویند شما فقط برای دستیابی به نتایج مطلوب خود باید حداقل مقدار محتوی مورد نیاز خود را تولید کنید. اما این برای بسیاری از افراد رضایت بخش نیست.

شاید راحت تر فکر کنید که چقدر محتوا را برای هر نوع محتوا باید تولید کنید.

محتوای سنگ بنای باید متفکر و معتبر باشد. بنابراین تولید آن مدت زمان زیادی طول می کشد. در نتیجه ، شما سعی در تولید بیش از حد آن نخواهید داشت ، زیرا این امر می تواند باعث ریزش زیاد منابع شود. با توجه به ماهیت آن ، محتوای سنگ بنایی بالاترین منابع از هر نوع محتوا را می طلبد. این منابع ممکن است زمان یا دانش باشد ، اما رهبر فکر می کند که هردو را به مقدار زیادی نیاز دارند.

برای دستیابی به اهداف خود ، محتوای دروازه ای به اندازه محتوای سنگ بنایی قطعی نیست. البته ، می تواند باشد. اما از آنجا که هدف از محتوای دروازه ای ایجاد ارتباط است. بنابراین قطعات بیشتری از محتوای کمتر قطعی می توانند به این هدف خدمت کنند.

تحول محتوا نیاز به تولید منظم دارد.

هدف از تکامل محتوا ایجاد آگاهی است.

شما این کار را با ایجاد و توزیع محتوای جدید بطور منظم انجام می دهید. اگر مخاطبان بالقوه شما آگاه باشند که شما این کار را انجام می دهید ، ممکن است کنجکاو شوند تا اطلاعات بیشتری درباره شما کسب کنند.

تولید محتوا برای وب سایت ها

تمام این بحث در مورد تولید محتوا برای وب سایت شما برای برخی از مشاغل گیج کننده است. آنها قبلاً تعداد زیادی از محتوای غنی از کلمات کلیدی و SEO را برای سایت خود تولید کرده اند و تمامی کالاهایی را که می فروشند ، چه کسی هستند و افرادی که می توانند آنها را پیدا کنند ، پوشش داده است. افراد بازاریابی به آنها توصیه می کنند وبلاگ نویسی کنند ، اما چند بار می توانید در مورد همان محصولات بنویسید؟ مطمئناً تولید محتوا برای وب سایتها مهم است ، اما وقتی فقط همین حرف را می زنید ، چگونه می توانید آن را مرتبط کنید؟

با بازگشت به اصول اول می توانید به این سؤالات پاسخ دهید.

تولید محتوا برای وب سایتها نیاز به SEO دارد. این امر باعث می شود که موتورهای جستجوگر و افراد واقعی بتوانند شما را هنگام پیدا کردن مطالب جدید و معتبر که به افرادی که به دنبال اطلاعات و محصولات هستند کمک کند ، آنلاین پیدا کنند.

سه نوع محتوای گسترده برای سایت شما وجود دارد. هزینه نادیده گرفتن فرآیند تولید برای یک یا بیشتر از آن نوع محتوا ناپدید می شود. همانطور که در سایت آمار زنده اینترنت می بینید ، اینترنت هر روز در حال رشد است. اگر سایت شما رشد نمی کند و تغییر نمی کند ، شما فقط به طور فزاینده ای در حال کاهش هستید.

سه نوع محتوای مورد نیاز در سایت شما

محتوای استاتیک ، محتوای دروازه دار و محتوا در حال تحول.

محتوای استاتیک چیزهایی است که همیشه به روز نمی شود. مواردی مانند صفحه “تماس با ما” یا اطلاعات شرکت ، به طور کلی برای مدت طولانی باقی می مانند. همچنین ممکن است برای محصولاتی که فقط یک بار در سال تغییر می کنند یا به روز می شوند ، صفحات فرود داشته باشید – این صفحات محتوای «ثابت» می باشند.

محتوای دروازه دار نوعی محتوای استاتیک است که شخصی باید از شما درخواست کند. ممکن است این اطلاعات حساس مانند لیست قیمت ، یا اطلاعات کلی بیشتری مانند یک فیلم آموزشی ، یک لیست سفید یا یک دفترچه راهنما باشد.

تکامل محتوا هر محتوا است که به طور منظم روزانه یا هفتگی یا ماهانه به روز می شود. یک وبلاگ یا یک منبع خبری به عنوان محتوای در حال تحول حساب می شود.

چرا به انواع مختلف تولید محتوا برای وب سایت ها نیاز دارید؟

شما باید تولید انواع مختلف محتوا را مدیریت کنید زیرا انواع مختلف جستجو وجود دارد. به دلیل داشتن وب سایت ، افرادی که در جستجوی اطلاعات هستند می توانند شما را پیدا کنند. و بیشتر جستجوها در وب – از 80 درصد به بالا – به جای افرادی که به دنبال خرید چیزی یا یافتن مکانی هستند ، برای برخی از انواع اطلاعات گسترده است.

این انواع مختلف محتوا روشهای مختلفی را برای یافتن شما در هنگام جستجوی آنلاین به افراد می دهد. شما می خواهید صفحات استاتیک برای کمک به افرادی که مارک یا یکی از محصولات شما را جستجو می کنند ، جستجو کنند. همچنین ممکن است بخواهید از افرادی که هنوز شما را نمی شناسند ، درخواست کنید و به دنبال معرفی نام تجاری یا محصولات خود باشید. محتوای تکامل یافته ممکن است بیشتر برای آن جستجوگرها جذاب باشد.

فرایند تولید محتوا برای محتوای وب چیست؟

تولید محتوا برای وب سایت ها شامل تحقیق ، نوشتن و تبلیغ مطالب است. اگر فقط یکی از این سه مرحله را انجام دهید ، محتوای شما به افراد یا موتورهای جستجو کمک نمی کند تا شما را پیدا کنند. جایی که بسیاری از شرکت ها سقوط می کنند فقط یک یا دو مرحله را انجام می دهند – آنها مباحث را تحقیق می کنند و سایت خود را تبلیغ می کنند ، اما در تولید محتوای منظم کوتاهی می کنند. یا آنها محتوای زیادی تولید می کنند ، اما بدون تحقیق مناسب در پشت آن.

بیشتر بخوانید : تفاوت مترجم و تولید محتوا کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *