در حال بارگیری...

پالیز ترنس

پالیز ترنس!

با پالیز ترنس دیگر نگران حال و هوای سایتتان نباشید!

تلفــن: 09035809763

برای مترجم شدن از کجا شروع کنیم؟ | راه های شروع مترجمی

  • توسط مسعود مرادی
  • می 9, 2019
  • 0 دیدگاه
  • 16 نمایش ها

برای بسیاری از افرادی که می خواهند مترجم شوند و یا دوست دارند به کار ترجمه بپردازند، همیشه این سوال مطرح بوده و هست که برای مترجم شدن از کجا شروع کنیم؟ اگر شما هم می خواهید، مترجم شوید و نمی دانید که باید از کجا کار خود را شروع کنید. در این صورت همراه ما باشید، و این مطالب را به دقت مطالعه فرمائید.

شروع مترجم شدن

اگر می خواهید از یک زبان به زبان دیگر ترجمه انجام دهید و یا کار مترجمی کنید، باید ابتدا هر دو زبان را سعی کنید که بیاموزید. برخی ها فکر می کنند که تنها تسلط بر یک زبان برای مترجم شدن کافی است. در حالی که باید فنون و نکات مربوط به زبان ها را شناخت. بنابراین برای شروع مترجم شدن به مطالعه زبان مورد نظر بپردازید. با یاددگیری زبان می توانید به درک مطلب دست یابید.

با درک مفهوم و درک مطلب می توان شروع به مترجم شدن نمود. برای مترجم شدن نیازی نیست که حتما تک تک کلمات یک زبان را به صورت دقیق بدانیم، بلکه برای شروع همان قدر که مفهوم مطلب و به عبارتی درک مطلب را به درستی متوجه شویم، می توانیم مترجمی را شروع کنید.

بنابراین برای شروع مترجم شدن می توان با هر سطحی از دانش و اطلاعات اقدام کرد و به صورت خودآموز و یا با کمک گرفتن از افراد و موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند، شروع به مترجم شدن کنند و در مدت زمانی کم و کوتاه مترجم حرفه ای شوند.

راه های شروع مترجمی

بسیاری از افراد این گونه فکر می کنند، که باید برای این که کاری را شروع کنند، حتماً از تخصص و مهارت لازم و زیادی در آن کار برخوردار باشند. در حالی که برای شروع کار می توان با اطلاعات اندک هم اقدام کرد و نیازی نیست که حتما متخصص شد و سپس دست به انجام کاری زد. برای شروع مترجمی دو راه وجود دارد، که عبارتند از:

مترجم شدن به صورت خود آموز

برای مترجم شدن هم شاید برخی فکر کنند که باید حتما تسلط کامل بر زبانی که می خواهند ترجمه کنند داشته باشند و یا حتما سال ها در کلاس های مختلف شرکت کرده باشند، تا بتوانند مترجم شوند. اما بهتر است بدانیم که برای مترجم شدن و برای شروع می توان ابتدا به صورت ابتدایی و ساده و به تنهایی شروع کرد. یعنی یکی از روش ها و راهکارهای شروع مترجم شدن، تکیه بر خورد است و شروع کار با هر سطح از اطلاعات و معلوماتی است که داریم. به این طریق به مرور اطلاعات و تجربیات ما افزوده می شود و می توانید در آینده نزدیک مترجم شویم.

مترجم شدن با کمک دیگران

راه دیگر برای مترجم شدن استفاده از دانش و تجربیات دیگران است. یعنی اگر نمی توانید به صورت خودآموز مترجم شوید، در این صورت می توانید از مترجم دیگر بخواهید که شما را راهنمایی کند و مشاوره دهد. با استفاده از این روش می توانید شروع به مترجم شدن کنید. اما برای شروع مترجم شدن باید برخی نکات را مد نظر داشته باشید، تا بتوانید یک مترجم موفق شوید.

تیم پالیز ترنس یکی از بهترین تیم های ترجمه حال حاضر در کشور است که می تواند شما را برای مترجم شدن آماده و محیا کند. ممکن است از خود بپرسید چگونه. پاسخ بسیار صریح و ساده است. کافیست در قسمت استخدام مترجم ثبت نام نمایید. سپس با استفاده از مترجمین مجرب و مدیرانی که این مجموعه دارد شما با کارهای مختلفی در حوزه های گوناگون از ترجمه مواجه می شوید که می توانند شما را در راه مترجم حرفله ای شدن راهنمایی کنند.

همچنین پالیز ترنس با برگزاری ورک شاپ های گوناگون در زمینه ترجمه به شما کمک می کند تا به مترجمینی قابل مبدل شوید. حضور مترجمین با کیفیت و درجه یک و همکاری با آ ن ها نیز مزیت هایی خواهد بود که تنها با کار کردن در کنار تیم ترجمه پالیز ترنس می تواید بدست آورید.

پس همین الان اگر می خواهید شغل ترجمه را برای آینده خود انتخاب کنید. تعلل ننموده و این کار را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه مترجم ریاضی شویم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *